Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Pradžia Naujienos Metinė oro ir vandens temperatūra Sicilijoje, Italija

Metinė oro ir vandens temperatūra Sicilijoje, Italija

Sicilijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis, sausomis vasaromis ir šiltomis, lietingomis žiemomis. Sala yra vulkaninės kilmės, kurioje yra vienas aukščiausių ir aktyviausių pasaulio ugnikalnių Etna. Saloje yra didelė klimato kaita priklausomai nuo aukščio ir vietovės, kurioje esate. Pietinis regionas yra sausesnis ir šiltesnis, nei šiaurinis. Aukščiau esančios teritorijos būna vėsesnės ir sulaukia daugiau kritulių. Sicilija yra didžiausias Italijos regionas įsikūręs Viduržemio jūroje. Ji yra apsupta daugybės mažesnių salelių.

Vasara Sicilijoje
Nuo birželio iki rugsėjo mėnesio, Sicilijoje būna karštas ir sausas klimatas. Galima tikėtis daug saulėtų dienų. Vidutinė temperatūra dieną birželį jau siekia 25 laipsnius šilumos, o liepą ir rugpjūtį atitinkamai pakyla iki 27 ir 28 laipsnių. Rugsėjį oro temperatūra dieną nukrenta iki solidžių 26°C. Naktį taip pat būna labai šilta- svyruoja apie 20 laipsnių. Kartais karštis gali pasirodyti nepakeliamas, bet panėrimas į gaivų vandenį visuomet labai pagerina situaciją. Rugpjūčio mėnesį vandens temperatūra sušyla iki 25 laipsnių. Debesys aplenkia pakrantę, leisdami vidutiniškai 10 valandų per dieną šviesti saulei. Kartais vėjas iš Afrikos atneša itin karštą oro bangą, kai oro temperatūra gali pakilti net iki 30 laipsnių karščio.

Ruduo Sicilijoje
Ruduo Sicilijoje trunka du mėnesius- spalį ir lapkritį. Oro sąlygos yra puikios, vidutinė oro temperatūra vis dar laikosi apie 20°C . Lietaus tikimybė padidėja, tačiau vis dar galima tikėtis 7 saulės valandų per dieną spalio mėnesį ir 5 valandų lapkritį. Tikrai neblogai! Vanduo jūroje išlieka pakankamai šiltas maudymuisi iki pat sezono pabaigos. Etnos ugnikalnis dažnai lapkričio pabaigoje jau būna padengtas sniegu ir prasideda slidinėjimo sezonas.


Žiema Sicilijoje
Tris mėnesius, nuo gruodžio iki vasario pabaigos, Sicilijoje būna žiemos sezonas. Klimatas išlieka švelnus, tačiau labai nenuspėjamas. Tai puikus laikas pasivaikščiojimo po kalnus ir slidinėjimo atostogoms. Vidutinė aukščiausia temperatūra išsilaiko 15 laipsnių beveik viso sezono metu. Žemiausia temperatūra nukrenta kiek žemiau 10 laipsnių šilumos. Dažniausiai Sicilijos pakrantėje šalnų nebūna, tačiau aukščiau į kalnus pasirodo sniegas. Kalnų viršūnės būna padengtos sniego sluoksniu. Slidinėjimo sezonas ant Etna kalno tęsiasi nuo lapkričio iki kovo mėnesio. Žiemos sezonas yra drėgniausias metų laikas Sicilijoje. Lietus gana dažnas, tačiau nėra stiprus. Saulės laikas yra apie 4 valandas kasdien, kas žiemą yra išties neblogai.

Pavasaris Sicilijoje
Pavasaris atkeliauja į Siciliją kovo mėnesį ir nesitraukia iki pat kovo pabaigos. Tai šiltas ir saulėtas metų laikas. Kovo mėnesį vidutinė aukščiausia temperatūra siekia 16°C, o balandį ir gegužės mėnesį pakyla atitinkamai iki 18 ir 22 laipsnių šilumos. Balandį visi jau dėvi marškinėlius trumpomis rankovėmis, o ankstyvomis gegužės dienomis į Siciliją grįžta ir paplūdimio sezonas. Lietaus tikimybė vėl gerokai sumažėja ir debesys užleidžia vietą saulei. Tačiau reikia paminėti, jog vanduo jūroje dar nespėja itin sušilti, tad ilgai ten užsibūti galės tik ryžtingiausi. , o ir pajūrio vėjas gana vėsus. Sniegas nuo kalno viršūnių nutirpsta kovo mėnesį, kas reiškia slidinėjimo sezono pabaigą ir pasiruošimą ateinančiam vasaros sezonui.

Nuolatinė Sicilijos šiluma ir jos negausūs lietūs sukuria puikias sąlygas citrusinių vaisių auginimui. Pakalnėse visus metus galima rasti citrusinių vaisių ant medžio, kurie pripildo orą gaiviu, saldžiu kvapu. Citrusinis skonis turi didelį įnašą į tradicinius Sicilijos patiekalus ir yra perduodamas daugeliui kitų kultūrų.

Vidutinė didžiausia mėnesinė Sicilijos Italijoje oro temperatūra

Sausis 13°C

Vasaris 13°C

Kovas 15°C

Balandis 18°C

Gegužė 22°C

Birželis 25°C

Liepa 29°C

Rugpjūtis 29°C

Rugsėjis 26°C

Spalis 22°C

Lapkritis 18°C

Gruodis 14°C

Vidutinė mėnesinė Sicilijos Italijoje vandens temperatūra

Sausis 15°C

Vasaris 14°C

Kovas 14°C

Balandis 15°C

Gegužė 18°C

Birželis 21°C

Liepa 25°C

Rugpjūtis 26°C

Rugsėjis 25°C

Spalis 22°C

Lapkritis 19°C

Gruodis 16°C

Vidutinis mėnesinis saulės valandų per dieną skaičius  Sicilijoje

Sausis 4

Vasaris 5

Kovas 6

Balandis 7

Gegužė 9

Birželis 10

Liepa 11

Rugpjūtis 10

Rugsėjis 8

Spalis 7

Lapkritis 5

Gruodis 4

 


INFOCREDIT